Jdi na obsah Jdi na menu
 


Flat Coated retrívr alias

Hladkosrstý retrívr pochází z britského chovu. Bývá považován za nejelegantnější ze všech plemen retrívrů.
Celkový vzhled: Plný síly, s elegantní stavbou těla. Hrudník hluboký, s výraznou hrudní kostí, jeho přední část je spíše plochá. Bederní partie je pevná, krátká a široká.
Hlava a lebka jsou dlouhé a elegantně tvarované, s plochým středně širokým temenem a nepříliš výrazným stopem ve výši očí. Hladkosrstí retrívři mají dlouhé a silné čelisti s perfektním nůžkovým skusem. Čenich se široce otevřemými nozdrami. Oči středně velké, tmavohnědé nebo zbarvené lískooříškově. Ušní boltce nevelké, poměrně vysoko nasazené, psi je nosí svěšené těsně podél hlavy.
Přední běhy jsou rovné. Zadní končetiny svalnaté, vstoje držené rovně a vzájemně rovnoběžně. Úhel kolenního kloubu není přehnaně velký. Patmí klouby umístěné nízko. ,,Kravský postoj" není žádoucí. Tlapy jsou oválné a silné, s pevně sevřenými prsty, polštářky na spodu tlap jsou masivní. Ocas mají hladkosrstí retrívři nést radostně, ale nemá příliš přesahovat linii hřbetu. Má být silný, krátký a rovný. Chůze hladkosrstého retrívra je plynulá a přímá.
Velikost a hmotnost: Samci v kohoutku 58 až 61 cm, samice 56 až 59 cm. Hmotnost psů je 33 až 37 kg, hmotnost fen 28 až 33 kg.
Srst a zbarvení: Ostrstění musí být husté, chlupy jemné až středně silné a co možná nejhladší. Knčetiny a ocas s dobře vyvinutými prapory. Barva černá nebo játrově hnědá.
Povaha: Hladkosrstý retrívr je aktivní, sebejistý a přátelský pes. Projevuje se o něco živěji než příslušníci ostatních plemen retrívrů. Součástí jeho vrozených vlastností je mimořádná přátelskost k lidem i ke zvířatům. Dovede neůnavně pracovat a má výraznou touhu spolupracovat se svým pánem. Jeho majitel by se měl obrnit trpělivostí a tolerancí, protože hladkosrstý retrívr je pes s vynikající inteligencí a fantazií, který často tropí různé žerty. Zůstává hodně dlouho hravý a zklidní se až ve vyšším věku. Hladkosrstí retrívři vynikají loveckou vášní, ale pokud nejsou kvalitně zaměstnáváni, zůstane jejich temperament bez užitku.
Potřeby a vlastnosti: Tito psi potřebují mnoho pohybu a dostatek zaměstnání. Při jejich výchově je nutná trpělivost a důslednost. Tvrdost a výchovné chyby mohou jejich psychiku neblaze poznamenat. Dobře vychovaný hladkosrstý retrívr je výborným loveckým nebo společenským psem.
Péče: Srst je třeba jednou týdně česat a kartáčovat a vždy jednou za tři týdny zastříhávat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

stejne jmeno

(bella, 21. 3. 2010 13:28)

ahoj ja mam psa a tan se jmenuje buddy jo a podivej se na muj blog veverunka7777.blog.cz

Ps.

(Mája, 15. 2. 2010 12:29)

Ps. k vzhledu blogu, byl by zajímavější, kdyby jsi za pozadí byla ty se svým pejsekm, koníkem, nebo jiným zvířátkem, pozadí by bylo lépe světlejší, s pestřejšímy barvami, text by měl kontrastovat s pozadím ( červená - černá, růžová - šedá, aj. )
Ber to vážně, radila to kamarádka, která o grafice něco ví, jelikož jí studuje, a když to říkají profesoři, musí na to něco být :))

Flatíci :)

(Mája, 15. 2. 2010 12:26)

Flatíci jsou úžasní pejsci :) Mám doma křížence, setr, kokr, pravděpodobně i flat, protože nejeden člověk si myslel, že je čistokrevný flatíček:)

Jinak k vzhledu blogu... Budu upřímná, mě se takovéto blogy nelíbí, mám ráda blogy o lidech co je vlastní a jejich zvířatech, blogů plnejch zkopčenejch článků o zpěvačkách, psech, koních, kočkách... těch jsou miliony. Já dávám přednost příběhům ze života. Líbí se mi například ten článek o feně, kterou majitel opustil... vybavila jsem si svého měsíc zemřelého psa Damiana, který zemřel v pouhých 3 letech... Přejelo ho auto... :(

náhodou

(didinka, 30. 6. 2009 22:39)

nahodou jsi to jsi to napsala velice pekne jsou to velmi pekni pejsci miluji je ale pejska mit nemuzu a komu se to nelibi tak jen proto ze je tak hloupy ze to ani nechapu to muze byt leda tak idiot

hijahooooouuuuuuu

(kkkaakaka, 20. 11. 2008 13:26)

oni jsou moc hezci, ale ty nemas dar vyjadrovani. neumis hezky psat. ale pekny videa. taky jezdím na koních.

náhodou..

(Irishka, 3. 4. 2008 16:00)

náhodou sou tihle pejsci moooc krásní...oni mají nějakou jrásu v sobě všichni pejsci!!!

hejhula

(majitelka stráneček, 24. 2. 2008 13:01)

hejhula:si udělej svoje! mě s tim nikdo nepomáhal a už je mam 2 roky!taky bych měla lepší kdeby mi někdo pomoh víš?!
gabi: s tím souhlasím:)

nnnnnnnnnnnoooooooooo

(hejhula, 17. 2. 2008 19:10)

no nicmoc str.

ha ha ha

(gabi, 17. 2. 2008 18:59)

niki oni jsou hezci tak drz jazyk za zuby

ppppppppppeeeeeeeeeesssss

(niki, 17. 2. 2008 18:58)

nemam je rada